Apie festivalį

Kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ yra rengiamas Anykščiuose nuo 2008 metų. Sulaukęs didelio visuomenės susidomėjimo ir pelnęs nemažai simpatijų, festivalis natūraliai įsiliejo į Anykščių rajono kultūrinių renginių mozaiką, kuris ne tik reprezentuoja iškiliausius Lietuvos menininkus, bet ir pristato Anykščių kraštą kaip patrauklų, unikalų, poezijos ir kūrybos lopšį. Šio renginio dėka Anykščiai kiekvieną vasarą tampa traukos centru, vienijančiu žinomus kūrėjus ir jų kūrybos gerbėjus.

Žiūrovų gausa, visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimas leidžia manyti, kad festivalis įsitvirtino Anykščiuose ir tapo šio regiono vizitine kortele. O spektakliai, parodos, poezijos skaitymai, susitikimai su regiono šviesuoliais ir menininkais, taip pat ir gausi koncertinė programa praturtina festivalį ir leidžia žiūrovams rinktis renginius pagal savo skonį. Trys festivalio dienos literatūriškiausiame Lietuvos krašte kasmet tampa atvira vieta menininkų muzikiniams ir poetiniams dialogams.

Labiausiai klausytojų mėgiami renginiai – Didieji koncertai Dainuvos slėnyje.

Penktadienio vakaro koncertas yra skirtas grupių pasirodymams, kuriame kasmet pasirodo žinomi dainų autoriai ir atlikėjai su gyvo garso grupėmis.

Festivalio pabaigos koncertas išlaiko bardiškąją tradiciją. Čia pasirodo žinomiausi dainuojamosios poezijos atlikėjai, kur  vienoje scenoje galima išvysti ir pasimėgauti tiek ir žanro klasikų, tokių kaip Kostas Smoriginas, Gediminas Storpirštis, Vladas Bagdonas ar Saulius Bareikis,  tiek jaunų vardų, tokių kaip Valentinas Abarius, ,,Baltasis Kiras”, ,,Baltos Varnos”, ,,Kamanių šilelis” ir kitų kūryba. Nuo 2010 m. festivalio pagrindiniame koncerte kasmet dalyvauja atlikėjai iš užsienio, kurie pristato žiūrovams savo šalies dainuojamosios poezijos tradicijas.

Iki 2020 metų festivalis vadinosi Nacionalinis bardų festivalis ,,Purpurinis vakaras” Anykščiuose.

ATVYK IR PAJAUSK FESTIVALIO DVASIĄ!