14-ąjį kartą kvies kultūros festivalis “Purpurinis vakaras”

Kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ Anykščiuose rengiamas nuo 2008 metų. Festivalis jau yra tapęs reikšmingu kultūriniu įvykiu ir gražia tradicija visoje Lietuvoje.

 

Kasmet įvairiapusėje renginių programoje susijungia du didieji koncertai Dainuvos slėnyje,  vizualiojo meno paroda, vidurnakčio poezijos skaitymai, susitikimas su poetu, meninio ir dokumentinio kino filmų peržiūros, diskusijos su jų kūrėjais, teatralizuotas koncertas vaikams, baigiamasis Vytauto Kernagio vardo kūrybinės stovyklos koncertas, pasikalbėjimai su žinomais menininkais. Jungtiniuose koncertuose Dainuvos slėnyje pasirodo populiarios grupės bei lietuvių dainų autoriai ir atlikėjai.

 

Festivalis nuolat ieško autentiškų kelių, jungdamas muzikos ir lietuviškos poezijos dermę bei skirtingas meno rūšis, pristato jaunų atlikėjų kūrybą, į bendrą programą įtraukia miesto kultūros įstaigas. Trys festivalio dienos literatūriškiausiame Lietuvos krašte tampa švente meno piligrimams ir atvira menininkų muzikinių bei poetinių dialogų vieta.

 

Festivalio krikštatėviai: Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, Seimo narys, krepšininkas Sergejus Jovaiša, rašytojas, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas Vytautas V. Landsbergis ir aktorius, bardas Gediminas Storpirštis. Festivalį organizuoja geros muzikos ekspertai „Bardai LT“. Už festivalio pavadinimą organizatoriai dėkingi poetei Daliai Saukaitytei ir a.a. Vytautui Kernagiui. Festivalyje nuo 2020 metų teikiama Sauliaus Mykolaičio vardo premija.

Pirkti bilietą: