Apie festivalį

Kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ rengiamas Anykščiuose nuo 2008 m. ir yra tapęs reikšmingu kultūriniu įvykiu ir gražia tradicija visos Lietuvos festivalių kontekste.

Kasmet parengiama įvairiapusė renginių programa, kurioje be dviejų jungtinių koncertų Dainuvos slėnyje dera vizualiojo meno paroda, vidurnakčio poezijos skaitymai, susitikimas su poetu, meninio ir dokumentinio kino filmų peržiūros, susitikimai ir diskusijos su jų kūrėjais, teatralizuotas koncertas vaikams, susitikimai su žinomais menininkais. Jungtiniai koncertai skirti populiarių grupių bei lietuvių dainų autorių ir atlikėjų pasirodymams.

Festivalis nuolat ieško autentiškų kelių, jungdamas muzikos ir lietuviškos poezijos dermę bei skirtingas meno rūšis, pristato jaunų atlikėjų kūrybą, įtraukia miesto kultūros įstaigas į bendrą programą. Trys festivalio dienos literatūriškiausiame Lietuvos krašte tampa tikra švente meno piligrimams ir atvira vieta menininkų muzikiniams, poetiniams dialogams.

Festivalio krikštatėviai: Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, Seimo narys, krepšininkas Sergejus Jovaiša, rašytojas, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas Vytautas V. Landsbergis ir aktorius, bardas Gediminas Storpirštis. Festivalį organizuoja geros muzikos ekspertai „Bardai LT“, “Geros muzikos ekspertai” ir Asociacija “Anykščių šventės”. Už festivalio pavadinimą organizatoriai dėkingi poetei Daliai Saukaitytei ir a.a. Vytautui Kernagiui. Nuo 2020 metų kas du metus festivalyje teikiama Sauliaus Mykolaičio vardo premija.