A.Kulikauskas

Andrius Kulikauskas – žinomas kompozitorius ir atlikėjas, gimęs 1952 m. Pakruojo rajone. Jis buvo populiariojo aštuntojo dešimtmečio estradinio ansamblio „Vilniaus aidai“ vadovas ir muzikantas. Vėliau su Vytautu Kernagiu įkūrė garsųjį „Dainos teatrą“. Šiuo metu A. Kulikauskas dirba „Keistuolių teatre“, kuria muziką, dalyvauja spektakliuose, koncertuoja su violončelių kvintetu „Quincelli“.

A. Kulikauskas kuria muziką filmams ir spektakliams, dažnai talkina autorinių dainų atlikėjams – akompanuoja ir aranžuoja dainas („Aktorių trio“, „Adios“ ir kt.). Pastaruoju metu daug koncertuoja vienas arba su Sauliumi Bareikiu.

2008 m. pasirodė pirmoji A. Kulikausko sudaryta dainų knyga „Pašėlęs vėjas“, skirta ne tik vaikams. Nors knygoje vaikiškų dainų rinkinys su natomis ir akordais gitarai, kompozitoriaus nuomone, tai rimti kūriniai, skirti tiek vaikui, besimokančiam groti gitara ar fortepijonu, tiek Muzikos akademijos studentui. Prie knygos pridėtoje kompaktinėje plokštelėje yra kompozitoriaus naujai įgrota ir įrašyta fonograminė muzika devyniolikai knygoje esančių dainų.

Diskografija:

• „Tu paklausyk“ (2002 m.)
• „Vakaro melancholija“ (2006 m.)
• „Pašėlęs vėjas. Grokite su Andriumi Kulikausku“ (audioknyga, su CD) (2008 m.)

Interviu, straipsniai:

Andrius Kulikauskas: Tas, su dideliais plaukais, kuris į muziką iki pažastų įklimpo