Aistė Smilgevičiūtė ir grupė SKYLĖ akustiškai

„Purpuriniame vakare“ grupės „Skylė“ branduolys pakvies klausytoją į jautriai kuriamą savitą muzikinę ir poetinę erdvę – spalvingą, kupiną metaforų, apgyvendintą netikėtais personažais…

Dainų autoriams ir atlikėjams Rokui Radzevičiui ir Aistei Smilgevičiūtei akordeonu pritars Mantvydas Kodis, kanklėmis bei bosine gitara – Gediminas Žilys.

Tarp klausytojų pamėgtų dainų iš albumų „Povandeninės kronikos“ ir „Broliai“, grupė ketina atlikti ir naujo, šiuo metu leidybai ruošiamo, albumo dainas.

 

Grupė „Skylė“ įsikūrė 1991 m. istorinio lūžio metu. Anuomet sklandžiusios nuotaikos įtakojo ir pagrindines jos veiklos gaires, kurios tebegalioja  – kūryboje remtis alternatyvia poetine ir filosofine mintimi, istorija ir mitologija. Diskografijoje daugiau nei 15 albumų. Grupė bei atskiri jos nariai už savo veiklą yra pelnę įvairių pripažinimo ženklų, o už albumą „Broliai“ Prezidentės buvo apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais.

Grupės įkūrėjas – Rokas Radzevičius, istorijos magistro diplomą paslėpęs po daugiau kaip 200 sukurtų dainų muzika ir tekstais, keliomis roko operomis („Jūratė ir Kastytis“ ir kt.), muzika spektakliams ir kita švietėjiška veikla.

Atlikėja ir dainų autorė Aistė Smilgevičiūtė prie grupės prisijungė 1997 m. ir įnešė į ją gaivališką ir skaidrią baltišką srovę.  Su daina „Strazdas“ 1999 m. atstovavo Lietuvai Eurovizijos dainų konkurse Izraelyje.