Aktorius V. Bagdonas grįžta į bardų sceną

Legendinis aktorius, režisierius, dainininkas Vladas Bagdonas pastaruoju metu vis dažniau pasirodo dainuojamosios poezijos koncertuose. Šiųmečiame Nacionaliniame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras” Anykščiuose aktorius čia dalyvaus pirmą kartą. Jis savo dainomis šio festivalio publiką džiugins rugpjūčio 15-osios Didžiąjame pabaigos koncerte.

 

Per 40 vaidmenų kine ir televizijoje bei teatre atlikęs V. Bagdonas,  2012 m. Šanchajaus kino festivalyje apdovanotas prizu už geriausią vyro vaidmenį filme „Dirigentas“, 2006 metais aktorius pelnė Konstantino Stanislavskio premiją (Rusija), už indėlį plėtojant pasaulio teatro meną. 2002 m. V. Bagdonui apdovanotas DLK Gedimino 5 laipsnio ordinu, o 2000 metais – Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

 

Dainuojantis aktorius – gana dažnas reiškinys Lietuvos bardų bendruomenėje. V. Bagdonas – vienas iš tokių. Pastaruoju metu pastebimai vis daugiau ir daugiau jis pasirodantis bardų festivaliuose, rengia savo autorinius koncertus. Paklausus, kaip atsitiko, kad vėl grįžo į  dainuojamosios poezijos sceną, V. Bagdonas pirmiausia džiaugiasi, kad rado laiko muzikai, be to, sutiko Bardai LT kompaniją, kurie ir paskatino sugrįžimui.

 

„Smagus laisvalaikio užsiėmimas“, – taip apie dainuojamąja poeziją atsiliepia daugiau nei 40 metų scenos patirtį turintis aktorius. Lakoniškas, banalybių nemėgstantis aktorius juokauja, kad apie dainuojamąją poeziją kalbėti sunku: „nuo jaunų dienų muzikuoju, tad apie šį žanrą kalbu nedrąsiai, nes baiminuosi nuklysti į banalybes“, – sako V. Bagdonas.

 

„Pirmieji kūriniai buvo apie meilę, skirti mergaitei“, – prisiminęs jaunystę atvirauja aktorius. Šiandien jis savo muzika siunčia visai trumpą, bet pozityvią žinią klausytojams: „Nieko blogo nelaukit“, – šypteli V. Bagdonas.

 

Festivalio „Purpurinis vakaras“ scenoje aktorius V. Bagdonas pasirodys su legendiniu bardu, kompozitoriumi Andriumi Kulikausku. Pasiteiravus, kaip ketina stebinti klausytojus, V. Bagdonas pateikė netikėtą atsakymą: „Jei iki mūsų su Andriumi pasirodymo žiūrovai bus smarkiai nustebinti,  padarysime Jums pertraukėlę,  stengdamiesi nestebinti. Reikia žiūrovui ir poilsio.“, – sako dainuojantis aktorius V. Bagdonas.

 

Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras” Anykščiuose vyks rugpjūčio 13 – 15 dienomis. Tai – aštuntą kartą VšĮ Baradai LT organizuojamas renginys. Beveik tris dienas besitęsiančiame festivalyje bus surengta dešimtis renginių: bardų koncertai, susitikimai su poetais, parodos atidarymas, spektaklis ir kt. Apie pusė visų renginių yra nemokami. Išsamesnė informacija www.purpurinisvakaras.lt, www.bardai.lt.