Aleksandras Makejevas

Dainų autorius ir atlikėjas, kaskart stebinantis išskirtiniais tekstais, pasižymintis ironišku, dažnai net sarkastišku požiūriu į gyvenimą, į valdančiąsias struktūras, o jo dainose į akis rėžiama tiesa apie šių dienų problemas priimtina toli gražu ne visiems pompastikos puoselėtojams.

Daugiau nei 20 metų muzikiniame pasaulyje gyvenantis A. Makejevas teigia, kad “muzika – visas mano gyvenimas, o geriausia gerbėjų dovana – nuoširdus “ačiū” po koncerto”. Pagrindinis atlikėjo instrumentas – gitara, o kuriamos dainos – apie tai, kas dedasi Lietuvoje. “Dažnai perteikiu ir savo patirtį, apdainuoju pažįstamus ir draugus”, – atskleidžia atlikėjas, kuris rašo dainas ne tik sau, bet ir kitiems Lietuvos atlikėjams, televizijų serialams, tokiems kaip “Garbės kuopa”, “Širdys paklydėlės”, “Be namų”, “Nekviesta meilė”, “Kelias namo” ir kt.

A. Makejevo muzikinio kelio pradžia – 1991 metai. Būdamas maištingo charakterio grojo ir dainavo daugelyje to meto pogrindžio roko grupių. Žymiausios jų – „Šiukšliadėžė“, „Moraliniai valkatos“, „Marihuana“, „LSD“, „N-14” ir kt. Muzikanto dainų paletė išties marga – nuo roko ir sunkesnės muzikos iki country stiliaus. Populiariausios ir hitais tapusios kompozitoriaus dainos – “Tėvelis”, “Tas ilgas kelias namo”, “Gelbėk save”, “Vienas kitą surasti”, “Miražas” – žinomos visiems Lietuvos melomanams. Autorius sukūrė muziką ir žodžius daugiau, kaip 200 muzikinių kūrinių. Kadangi A. Makejevo dainose vyrauja atvira ar paslėpta patriotinė gaida, didžiausiu pripažinimu tapo koncertai Lietuvos kariams karštuosiuose taškuose – Afganistane (Kabulas, Čagčaranas, Kandaharas), bei Irake (Alkuta).