Algirdas Latėnas

Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ vidurnakčio spektaklis skambės aukštaičių tarme. Su Antano Strazdo giesmėmis ketina atvykti aktorius ir režisierius, Valstybinio jaunimo teatro vadovas Algirdas Latėnas, neseniai atšventęs 60-metį.

Vyresnės kartos teatro ir kino žiūrovams A. Latėnas įsiminė vaidmenimis, kuriuos sukūrė režisierių Dalios Tamulevičiūtės, Eimunto Nekrošiaus pirmuosiuose spektakliuose, o kino žiūrovams bene ryškiausias ir aktorių išgarsinęs Andriaus Šato vaidmuo legendiniame režisieriaus Arūno Žebriūno filme „Riešutų duona“.

„Pirmiausia filmavausi Arūno Žebriūno „Riešutų duonoje“, paskui buvo režisierius Algirdas Araminas, Rusijoje – režisierius Valerijus Rodčenka. Jie turbūt pajuto, kad, be aktoriaus gebėjimų, smegeninėje turiu ir „režisūrinės struktūros““, – apie kino patirtį ir kelią į režisūrą pasakoja aktorius. Per beveik keturis kūrybinius dešimtmečius suvaidinta apie 30 vaidmenų, pastatyta beveik tiek pat spektaklių ne tik Lietuvos, bet ir Rusijos teatruose.

Aktorius pasirodys 2013.08.17 d. 00.00 Anykščių koplyčioje.