Anykščiai tviskėjo purpuru: baigėsi kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“

Tradicija nesikeičia jau 13 metų: „Ant akmens šiąnakt dėsime galvas, po žvaigždėmis šiąnakt gulsimės“. Tokiais Vytauto Kernagio dainos žodžiais ir darniu dainininkų, žiūrovų, organizatorių, dalyvių bei savanorių choru savaitgalį Anykščiuose baigėsi kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“. Veidus dengiančios kaukės, kaip ir nakties lietus romantiškos, purpurinės festivalio nuotaikos nesugadino. 

Tris dienas trukęs tryliktasis festivalis, kad ir suvaržytas, kad ir labiau suspaustas, kokybės kartelę išlaikė. Festivalio organizatoriai pakvietė net į 11 renginių. Ketvirtadienį prasidėjęs jaunųjų bardų koncertu bei dokumentinio filmo peržiūra, penktadienį festivalis lankytojus kvietė į menininkės Deimantės Rybakovienės poezijos knygų iliustracijų parodą, o poetas Antanas A. Jonynas skaitė savo eiles ir kalbėjosi apie kūrybą. Vakare įprastai tylus „Anykščių vynas“ gamyklos kiemas suskambo Lino Adomaičio ir grupės dainų garsais.

Šeštadienio rytą Vyskupo skvere aktorius Dominykas Vaitiekūnas pristatė savo vasaros auklėtinius – Vytauto Kernagio fondo vaikų sceninio meistriškumo stovyklos dalyvius ir drauge surengė  baigiamąjį koncertą. „Vaikų ir bardų vidudienyje“ pristatyta „Slinkčių“ – šešių jaunų ir kūrybingų dainų autorių bei atlikėjų – Emilijos Statinaitės, Ulos Beliukevičiūtės, Gedvilės Bendaravičiūtės, Živilės Mackevičiūtės, Gintarės Bauerytės bei Viktorijos Pranaitytės kompaktinė plokštelė vaikams „Debesėlių pily“.

Anykščiuose griausmingais plojimais palydėtas aktorės Kristinos Kazlauskaitės režisuotas spektaklis – komedija „Principas“, kuriame pasirodė aktoriai Redita Dominaitytė, Gediminas Storpirštis ir Andriaus Kaniava. Pristatytas ir naujas režisieriaus Algimanto Puipos filmo „Kita tylos pusė“.

Tradiciniuose vidurnakčio skaitymuose į „Pasinesusikalbėjimus“ pakvietė aktorė Aldona Vilutytė ir dainininkas Andrius Zalieska – Zala.

Didįjį šeštadienio koncertą Dainuvos slėnyje rikiavo aktorius Andrius Bialobžeskis. Į sceną jis kvietė  romantiškąjį Kazimierą Jakutį, festivalio senbuvį Vytautą V. Landsbergį, nauju amplua sublizgėjusią dainininkę Jūratę Miliauskaitę, Gedimino ir Ainio Storpirščių tandemą, geros nuotaikos skleidėją – „Baltąjį Kirą“, interneto sensaciją iš Klaipėdos Jaunimo teatro – merginų grupę „Graži ir ta galinga“.

Ypatinga dovana per koncertą buvo įteikta su Pauliumi Zakarausku koncertavusiai Emilijai Statinaitei – ryškiausia 2020 metų debiutantė paskelbta 11-osios Sauliaus Mykolaičio vardo premijos laureate.

Koncerte atsisveikinta su šiais metais Anapilin iškeliavusia romansų atlikėja Liuba Nazarenko – ekrane keičiantis nuotraukoms, koncerto vedėjas Andrius Bialobžeskis sudainavo jos pačios prieš keletą metų „Purpuriniame vakare“ atliktą dainą.

Koncerto desertu tapo dviejų maestro – Kosto Smorigino ir Vytauto Lukočiaus bei „Vilniaus Sinfoniettos“ pasirodymas. Taip „Purpuriniame vakare“ pristatyta ką tik išleista Kosto Smorigino kompaktinė plokštelė, kurios pasirodymą finansavo asociacijos LATGA ir AGATA.

Emilija Karoblytė