Bardai apdovanojo dešimtmečio geriausius

„Geriausias vaistas nuo visų užtemimų yra poezija ir muzika”, – Vilniaus „Vaidilos” teatro salėje vakar kalbėjo aktorius Rolandas Kazlas. „Metų pakeleivio” nominacija apdovanotas atlikėjas, kaip ir visi garsiausi Lietuvos bardai vakar Rolandas sveikino „Bardai LT” komandą su pirmuoju dideliu jubiliejumi.

 

Jaukių ir šiltų muzikos festivalių „Purpurinis vakaras”, „Pažaislio liepų alėjos vakarai”, „Bardai tarp žvaigždžių”, „Kairėnų vasaros festivalis”, daugybės koncertų, muzikinių spektaklių organizatoriai garsą apie bardų muziką po Lietuvą skleidžia jau dešimt metų.

„Bardai – tai sielos būsena, tyli malda arba liga. Taigi, šiandien pilna salė ligonių”, – nepašmaikštavusi neiškentė aktorė Kristina Kazlauskaitė. Po praėjusių metų festivalio „Purpurinis vakaras” sėkmės, ji tapo jubiliejinio koncerto vedėja, kvietusi muzikuojančius bičiulius ir draugus į sceną, įteikusi jiems dešimtmečio apdovanojimus ir pati, drauge su aktoriumi Vidu Petkevičiumi, atlikusi vieną kūrinį.

„Aš pavydžiu bardams, džiazas tokios komandos neturi”, – nuo scenos sakė dainininkė Neda Malūnavičiūtė. Su aktoriumi Olegu Ditkovskiu ji iš „Bardai LT” atsiėmė apdovanojimą už geriausią dešimtmečio duetą.

Daugiau nei prieš dešimt metų Nedos ir Olego koncerte per pertrauką dainavusi šiandien itin publikos mėgstama atlikėja Ieva Norkutė šypsojosi: „Man pavyko išlysti iš pertraukos zonos, štai, esu čia”.

Kūrybiškiausio draugo apdovanojimą gavęs aktorius ir atlikėjas Andrius Kaniava scenoje irgi prisiminė jo ir „Bardai LT” draugystės pradžią. „Tada nešiojau ilgus juodus plaukus”, – juokavo šiandien žilaplaukis bardas.

Užtat jaunystė trykšte tryško iš dešimtmečio atradimu pripažinto dueto – „Baltos varnos”. „Bardai matė, kaip mes užaugome. Nuo bardų stovyklų iki muzikos projektų, iki dabar”, – scenoje kalbėjo seserys Teresė ir Milda Andrijauskaitės.

„Kiekviena daina – tai žinutė. Neįmanoma suskaičiuoti, kiek intymių žinučių per tuos dešimt metų pasiekė žmones”, – kaip visada tyliai scenoje ištarė aktorius Saulius Bareikis, o aktorius Sigitas Jakubauskas išdrįso padainuoti savo jaunystės dainą. „Iš tų laikų, kaip bardai buvo ne bardai,  o tiesiog žmonės nuo suoliuko su gitara”, – sakė aktorius.

Savo gitarą jubiliejaus koncertui dainininkui Aleksandrui Makejevui paskolino nuo scenos nulipęs aktorius Giedrius Arbačiauskas. Aleksandras koncerte pakeitė nuo karščio prastai pasijutusį ir Dešimtmečio klasikos apdovanojimo pasiimti negalėjusį seną „Bardai LT” bičiulį, aktorių Kostą Smoriginą. Jam ir kartu su Sauliumi Bareikiu dainavusiam Andriui Kulikauskui žiūrovų salė tyliai linkėjo sveikatos.

Romantiškiausios dešimtmečio vietos apdovanojimas atiteko Vilniaus planetariumui, už svetingumą buvo apdovanotas Pažaislio vienuolyno ansamblyje įsikūręs viešbutis „Monte Pacis”, o už ištikimybę – Anykščiai, kuriuose rugpjūčio  16-18 dienomis vyks tradicinis festivalis „Purpurinis vakaras”.  Apdovanojimą Anykščiams atsiėmė buvęs krepšininkas, dabar politikas Sergejus Jovaiša, buvęs vienas iš pirmojo festivalio organizatorių. „Lietuviškasis Vudstokas”, – taip festivalį pavadino aktorius ir atlikėjas Vladas Bagdonas.

Jubiliejinio koncerto dalyviai ir nominantai buvo apdovanoti vinilo plokštele, kurioje surinktos geriausios bardų dainos.

 

Šaltinis: http://kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/bardai-apdovanojo-desimtmecio-geriausius-874519