Celia Leira

Pirmą kartą festivalyje pasirodys svečiai iš Portugalijos, fado gimtinės. Vokalistė Celia LEIRIA kartu su virtuozais gitaristais Pedro AMENDOEIRA ir João FILIPE žada atskleisti portugališkos sielos gelmes. Fado muzika yra neatsiejama nuo šalies įvaizdžio ir savo skambesiu – tikriausiai dėl ją persmelkiančio ilgesio ir melancholijos – artima ir lietuvio sielai.

Joao Filipe (Joao Filipe)

Celia LEIRIA gimtojoje Portugalijoje yra laikoma vienu iš ryškiausių naujos fado kartos balsų. Ji meistriškai derina brandų, savitą stilių su tradicine fado interpretacija ir šiuolaikinėmis vokalo ypatybėmis. Jos ištikimas bendražygis – scenoje ir gyvenime – gitaristas Pedro AMENDOEIRA yra įsitikinęs, kad „portugališka gitara turėtų kalbėtis su dainininku“. O jaunas, daug žadantis tradicinio fado gitaristas João FILIPE (klasikine gitara) virtuoziškai geba prakalbinti gitarą.

Pedro Amendoeira 2(Pedro Amendoeira)

Trumpą pasirodymą muzikantai surengs rugpjūčio 15 d. Vyskupo skvere, vyksiančiame koncerte „Dovana miestui“, o tikroji magiškojo fado banga užlies Dainuvos slėnį rugpjūčio 16 ir 17 dienomis.