Česlovo Gabalio vasara: daugybė koncertų, naujas augintinis ir amerikietiškas biliardas

Tuštuma… Taip trumpai ir daug žodžių nerinkdamas visą karantino periodą įvertino dainininkas Česlovas Gabalis. Per tą laiką jam teko ne tik visiškai apriboti savo darbus, bet ir sužinoti, ką iš tiesų reiškia liga, taip pakeitusi visų mūsų gyvenimą.

Andrius_Cibulskas_foto1

Česlovas buvo vienas pirmųjų pasiskiepijusiųjų. Vakciną sako gavęs anksti, dar kovo mėnesį. Ir vis dėlto virusas jo neaplenkė. „Gal nebūčiau nieko žinojęs, bet staiga dingo uoslė, – pasakoja. – Atsiskyriau nuo šeimos, žmona ir dukra taip pat izoliavosi, nors ir nesusirgo. Matyt, skiepai padarė savo.“

 

Kai pasitvirtino COVID-19 viruso diagnozė, Česlovas iškart pranešė koncertų organizatoriams, keletą pasirodymų teko atšaukti. „Bet dabar vėl esame sveiki ir laimingi“, – sako dainininkas, kurio stiprų balsą Anykščiuose šį savaitgalį turės galimybę išgirsti susirinkusieji į kultūros festivalį „Purpurinis vakaras“.

 

Pirmą kartą po karantino Česlovas pasirodė su grupe „Pelenai“. „Buvo tikrai nelengva, – prisipažįsta, – viskas tarsi iš naujo, nors prieš tai, rodos, dirbome kartu, įrašinėjome naują albumą.“

Andrius_Cibulskas_foto0

Karantinas, sako Česlovas, į jo gyvenimą įnešė ne tik naujų kūrybinių minčių, bet ir pomėgių bei gyventojų namuose. Visai prieš skelbiant pirmąjį karantiną Gabalių namuose atsirado vokiečių aviganė Dea. „Tikrai turėjome ką veikti, – juokiasi Česlovas. – Dirbome visi, taigi Dea netrukus mokėjo komandas ir labai greitai prašydavosi į lauką su savo reikalais.“

 

Prieš dvejus metus pradėjęs žaisti angliškąjį biliardą, dainininkas pripažįsta, kad dabar tai – viena didžiausių jo aistrų ir vienintelis sportas. Panašu, kad pasirinkimas – itin sėkmingas. Šią vasarą Česlovas nugalėjo po karantino atnaujintame Snukerio akademijos turnyre „Vasaros taurė 2021“. „Sekasi neblogai, bet dar reikia įdėti daug pastangų ir darbo, kad tikrai gerai žaisčiau“, – kuklinasi.

 

Festivalyje „Purpurinis vakaras“ Č. Gabalis su grupe „Pelenai“ pasirodys pirmą kartą. Muzikantai žada, kad klausytojai išgirs geriausius autorinius grupės ir atlikėjo kūrinius. „Labiausiai už viską scenoje noriu atlikti savo mėgstamą muziką, noriu išmėginti ką nors naujo, tai, kas man patinka. Gal klausydami geros muzikos žmonės pamirš nuoskaudas, pjautynes ir susiskaldymą? Man labai liūdna, kad Lietuva tarsi pasidalijusi į dvi dalis – ir abi jos pusės viena kitos negirdi, viena kitą įžeidinėja. Turiu savo nuomonę, gerbiu kitų nuomonę, tačiau smurto ir pykčio nepalaikysiu niekada“, – sako dainininkas.

Andrius_Cibulskas_foto2

Česlovas Gabalis ir grupė „Pelenai“ – Gintas Banys (bosinė gitara), Audrius Piragis (gitara), Saulius Didžiulis (klavišiniai), Vaidotas Taurinskas (būgnai) Didžiajame grupių koncerte Anykščių Dainuvos slėnyje pasirodys rugpjūčio 20 d., 18 val. Visą kultūros festivalio „Purpurinis vakaras“ programą rasite www.purpurinisvakaras.lt.