Dalia Saukaitytė

Pristatome labai lauktą, pernai nesulauktą, bet šiais metais grįžtančią poetę DALIĄ SAUKAITYTĘ

 

Tai Poetė, kuriai priklauso „Purpurinio vakaro” pradžių pradžia. Tai – jos eilėraštis, kuriam muzikinį gyvenimą vėliau davė V. Kernagis. Neabejotinai, Lietuvos dainuojamosios poezijos pasaulyje, D. Saukaitytė – legendinė poetė. Ne kartą V. Kernagis yra sakęs, kad josios pirmąjį eilėraščių rinkinį „Rugpjūčio žemuogėmis” kone visą išdainavęs. Saikingai. Nemažai poetės tekstų palikęs ir K. Smoriginui bei kitiems bardams.

 

  1. Saukaitytė gimė 1950 metais Vilkaviškio rajone. Pasak literatūrologo V. Kubiliaus jos eilėraščių rinkinys „Rugpjūčio žemuogėmis” pasižymėjo harmoninga moteriška pasaulėjauta ir dainiška forma. Antrasis poetės rinkinys, ir kol kas paskutinis, „Spalio laukas” išleistas 1997 m.

 

Šiuo metu poetė daugiau užsiima meniniu vertimu. Retai dalyvauja viešuosiuose renginiuose. Todėl jos pasirodymas Nacionaliniame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras” – ne tik simboliškas, bet ir sustiprinantis šventiškumo atmosferą.

 

Tačiau bene maloniausia žinia, kad festivalyje bus pristatyta poetės rinktinė „Purpurinis vakaras”, kurią leidžia asociacija „Slinktys”. Joje – pačios poetės kruopščiai atrinkti iš abiejų minėtų knygų eilėraščiai. Vieniems tai bus malonus nusikėlimas į savą laikmetį, o kitiems – gal ir atradimas. Vienintelis dalykas aiškus, kad rinktinėje bus visi populiariausi, dainomis tapę eilėraščiai.

 

 

Susitikti su Dalia Saukaityte galėsite Anykščių St. ir L.Didžiulių viešojoje biliotekoje, rugpjūčio 17 dieną.