DEIMANTĖ RYBAKOVIENĖ

Knygų grafikė, dailininkė. Jos autentiško braižo dėka knygos, ypač poezijos, įgauna papildomą matmenį. Jos iliustracijų negali tiesiog perversti, o norisi prie jų ilgiau stabtelti, palaikyti akį, į(si)žiūrėti. Autorės iliustruojamos knygos autentiškos savo išskirtinumu, jos nepanašios viena į kitą. Labai dažnai D. Rybakovienės apipavidalintą knygą turi atidžiai apžiūrėti, iš visų pusių, net nugarėlės įsiuvas ir štai ten atrasi tą ploną siūlelį, darniai vienijantį knygos vizualinę dalį su teksto turiniu.

 

Kultūros festivalyje „Purpuriniame vakare” D. Rybakovienė pristatys iliustracijų parodą „BALTI LAUKAI”. Joje bus eksponuojamos poezijos knygos ir jų iliustracijos, sukurtos per paskutinį dešimtmetį. Autorė apie parodą taip kalba:

*Balti laukai arba paraštės, tai erdvės, knygos makete iš visų pusių įrėminančios teksto rinkinį.

*Balti laukai arba paraštės, tai erdvės, kuriose eilėraštis gali įgyti vis kitokį pavidalą, spalvą ar tiesiog pailsėti.

*Balti laukai arba paraštės, tai erdvė, kurioje atsiduriam kai dar nemiegam, bet jau sapnuojam.

*Balti laukai arba paraštės, tai erdvė, kurioje drąsiai užsirašome, kas neapgalvota ir betarpiška.

*Balti laukai arba paraštės, tai erdvės, iš trijų pusių geometriškos ir taisyklingos, o ketvirtoje, išorinėje, primenančios upės kranto liniją.

D. Rybakovienės paroda ,,Balti laukai” atidaroma rugpjūčio 21 d. 15 val. Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje (J. Biliūno g. 53). Veiks iki rugsėjo 3 d.

Purpurinis-vakaras_2020_Paroda_el-versija