Giedrė Žičkytė.

Režisierės Giedrės Žickytės filmas “Aš čia tik svečias” vieną po kito skina įvairių festivalių apdovanojimus. Su Čilės režisiere Maite Alberdi kurta ir tarptautinio pripažinimo sulaukusi kino juosta apie Alzheimeriu sergančią moterį šiais metais buvo įvertinta ir “Sidabrine gerve”.
“Kalbėdama apie filmą “Aš čia tik svečias”, norėčiau pabrėžti, kad tai filmas ne tiek apie senatvę, o greičiau apie atmintį, identitetą, apie tai, kokie kertiniai gyvenimo momentai išlieka, kai nebepajėgiama prisiminti net to, kas įvyko vakar. Ir tie kertiniai momentai mūsų filmuotiems senoliams būtent buvo šeima, jaunystės ir vaikystės prisiminimai. Kurdama šį filmą dar labiau suvokiau, koks svarbus dalykas yra šeima, buvimas su artimaisiais, kokią įtaką jie daro mūsų gyvenimui. Žinoma, tai liūdna istorija, bet ji šviesi. Ir filmas išėjo graudus, bet ne slegiantis”, – taip savo meninį darbą pristato režisierė.
Rugpjūčio 19 d. 16:00 val. Anykščių kultūros centro Mažojoje salėje filmas bus pristatytas “Purpurinio vakaro” programoje.