Jūratė Miliauskaitė

Šių metų festivalyje pirmąkart į ,,Purpurinio vakaro“ sceną žengs dainų autorė ir atlikėja Jūratė Miliauskaitė, kuri ruošia pasirodymą kartu su pianistu Dainiumi Paviloniu.

Iš Mažeikių kilusi atlikėja daugiau nei tris dešimtmečius buvo žinomos grupės ,,Sekmadienis“ veidas, tačiau Ji prisipažįsta, kad dainuodama tuo metu itin populiarioje grupėje nesąmoningai ilgėjosi visiškai kitokios muzikos. O ir užgriuvęs populiarumas ir viešumas ne džiugino, o slėgė.

„Aš slėpdavausi, su žurnalistais išvis nekalbėdavau“, – pasakoja pašnekovė. Ji sako, kad visada jautėsi taip, it būtų balta varna ir joje gyventų dvi Jūratės, kurios nuolat konfrontuodavo: Jūratė, kuri stovi scenoje, ir kitokia Jūratė – tokia, kokia yra iš tiesų.

Tačiau ramios akustinės, labiausiai jai patinkančios muzikos keliu dainininkė nuėjo negreitai – ją ilgam buvo įtraukęs „Sekmadienio“ populiarumas ir pilnos klausytojų salės. Moteris neslepia – tai jai buvo darbas. Sieloje atlikėja dainavo visai ką kita.

 

Pasirinkusi ramios baladinės muzikos kryptį, J. Miliauskaitė nesiekia populiarumo ir pilnų salių gerbėjų. Ji tiesiog džiaugiasi galinti kurti ir dainuoti tai, ką nori.

Susitikti su Jūrate ir pasiklausyti jos baladžių turėsite galimybę rugpjūčio 22 dieną, Dainuvos slėnyje, Anykščiuose

 

Foto: Evelina Šumilovaitė