Kostas Smoriginas ir “Vilniaus Sinfonietta”

Festivalio ,,Purpurinis vakaras“ scenoje – dar nematyto dydžio sąstatas: čia koncertuos dainuojantis aktorius Kostas Smoriginas kartu su „Vilniaus Sinfonietta“, kuriai diriguos maestro Vytautas Lukočius. Pernai metais sėkmingai surengę keturis koncertus didžiuosiuose šalies miestuose, du maestro be galo džiaugiasi galėdami kartu dar vieną bendrą pasirodymą surengti Anykščiuose, išskirtinai ,,Purpurinio vakaro“ publikai.

Taigi rugpjūčio 22 dienos koncertą Dainuvos slėnyje vainikuos Kosto Smorigino autorinių dainų programa su orkestru. Ir tai dar ne vienintelė naujiena. Kartu su savimi aktorius atsiveža naujausią kompaktinę plokštelę, kurioje skamba geriausios dainos, įrašyto kartu su ,,Vilniaus sinfonietta“ ir VDU kameriniu orkestru. Kompaktinės plokštelės leidybą finansavo asociacijos LATGA ir AGATA.

——————————————————-

Legendinis aktorius. Unikali asmenybė. Savo profesijos fanatikas. Jau daugiau nei keturis dešimtmečius ištikimai tarnaujantis scenai ir jos mūzoms. Taip, tai Kostas Smoriginas. Dar Gruodžio mėnesį žinomas artistas kartu su „Vilniaus Sinfonietta“ ir VDU kameriniu orkestru, vadovaujamu maestro Vytauto Lukočiaus, paruošė dovaną visiems savo kūrybos gerbėjams. Keturi nepamirštami koncertai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose neabejotinai tapo geriausia dovana didiųjų švenčių proga.

Naujoje koncertinėje programoje „Labas vakaras, brangioji!” gražiausios Kosto Smorigino baladės įgavo naujų spalvų ir sąskambių dėka charizmatiškojo dirigento Vytauto Lukočiaus ir jo vadovaujamo „Vilniaus Sinfonietta“ kartu su VDU kameriniu orkestru.

Tokios dainos, kaip „Paukščiai“, „Kalėdos“, „Palėpė“, „Per tą lietų…“, Tvardovskio arija „Dangus tau dovanojo aukštį“ iš miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ ir daugybė kitų jau tapo Lietuvos muzikinės kultūros dalimi, jas dainuoja kelios kartos, o Kosto Smorigino vardas neatsiejamas nuo aukščiausios prabos ir kokybės renginių. Kas svarbiausia kūrėjui, jo darbai niekada nepalieka žiūrovo abejingu. Taip ir ši, nauja muzikinė programa į vientisą pasakojimą apjungė mylimo atlikėjo dainas: nuo dar jaunystėje sukurtų dainų, „Aktorių trio“ laikotarpio iki naujų, išskirtinai pagal Aktoriaus vaidmenis poeto Rimvydo Stankevičiaus parašytų eilių. Tai – tarsi Kosto Smorigino kelio retrospektyva. Per visą programą raudona linija pereina kūrėjo pamąstymai apie gyvenimą ir tarnystę, meilę ir atsidavimą, savo vietos šiame pasaulyje paieškas, įkvėpimo bei nostalgijos momentus. Artistas tik jam būdingu, atpažįstamu stiliumi – veržliai, įtaigiai, išmintingai, ironiškai ir viltingai kalbės su savo klausytoju apie tai, kas svarbu, kas skauda, kas džiugina, kas priverčia liūdėti.

Be dirigento Vytauto Lukočiaus ir jo vadovaujamos „Vilnius Sinfonietta“, Kostą Smoriginą koncerte Dainuvos slėnyje lydės ištikimi bendražygiai: kompozitorius ir ilgametis jo dainų aranžuotojas Audrius Balsys bei gitaros virtuozas Martynas Kuliavas, būgnais gros Martynas Lukoševičius, boso partijas atliks Andrius Daugirdas.

Paskubėkite padovanoti sielos šventę sau ir artimiesiems bei leistis į muzikinę kelionę su scenos mohikanu Kostu Smoriginu ir jo legendinėmis dainomis.

Vakaro metu bus galima įsigyti naująją kompaktinę plokštelę bei neseniai pasirodusią knygą apie Kostą Smoriginą.