Neda Malūnavičiūtė

Neda Malūnavičiūtė (g. 1971) išsiskiria muzikavimo emocionalumu, aprėpiančiu ir žaismę bei gaivališką spontaniškumą, ir intymų santūrumą. Plėtodama mainstream tradicijas, balsą ji dažniausiai naudoja kaip lygiavertį ansamblio instrumentą.

Nuo mažumės Neda mokėsi improvizacijos pas Vladimirą Čekasiną, baigė fleitos specialybę Lietuvos muzikos akademijoje. Džiazo scenoje debiutavo 1988 m. su Vladimiro Čekasino vadovaujamu moksleivių džiazo ansambliu. Nuo koncertinės veiklos pradžios muzikavo bemaž su visais Lietuvos džiazo meistrais. Reikšmingiausi kolektyvai, kuriuose skambėjo Nedos balsas ir fleita – grupė NNB, Artūro Anusausko kvintetas, „Džiazo nublokšti“, „Vilnius Jazz Quartet“, Vytauto Labučio oktetas, Dainiaus Pulausko sekstetas, Leonido Šinkarenko „Jazz 4“. Ji dalyvavo ir tarptautiniuose projektuose su Michailo Finbergo bigbendu (Baltarusija), Danilo Kramerio trio (Rusija), Berndo Homanno kvartetu (Vokietija), Kęstučiu Stančiausku ir grupe „Streetdancer“ (JAV), Raivo Tafenau grupe (Estija, Suomija, Lietuva) ir kt. Su įvairiais kolektyvais Neda koncertavo JAV, pasirodė garsiuose Europos džiazo festivaliuose, tarp jų Imatros (1994), Tamperės (1995), Pori (2000, visi Suomijoje).

1994 m. Neda pelnė tarptautinio vokalistų konkurso Bialystoke (Lenkija) Grand Prix, 1999 m. su Dainiaus Pulausko sekstetu buvo įvertinta tarptautinio „Yesterday Pärnu“ konkurso Estijoje Grand Prix. Kaip populiariosios muzikos atlikėja Neda yra pelniusi „Bravo“ apdovanojimą (1997).