Ruoškit gitaras ir palapines, festivalis „Purpurinis vakaras jau suplanuotas

„Yra žmonių, kuriems festivalis – tai piligriminė kelionė. Nuo 2008-ųjų jie čia atvyksta sustiprinti savo dvasios, atsigerti poezijos, geros muzikos ir kultūros“, – sako vienas iš nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ organizatorių, geros muzikos ekspertų „Bardai LT“ vadovas Benas Jakštas. Šiais metais, rugpjūčio 15-17dienomis Anykščiuose vyksiantis festivalis kultūros žmonėms žada ypatingų staigmenų.

Jau vienuoliktus metus „Purpurinis vakaras“ sujungia penkias meno mūzas. Festivalio koncertai, parodos, naktiniai poezijos skaitymai, kino filmų premjeros sutraukia daugybę žmonių – savo laiką festivalio ritmu ir netgi atostogas planuoja užsienyje gyvenantys bardų muzikos gerbėjai.

Ir festivalio dalyviai, ir rengėjai, ir tie, kurie susirenka į Dainuvos slėnį kalba apie stebuklingą „Purpurinio vakaro“ atmosferą. Lyg ir pranašaujantis vasaros pabaigą, tačiau vis dar šiltomis rugpjūčio naktimis vykstantis festivalis yra šeimų su vaikais ir augintiniais bei jaunųjų romantikų susibūrimo vieta.

Kiekvienais metais „Purpurinio vakaro“ klausytojams pristatomi nauji, jauni ir talentingi atlikėjai. „Kasmet rengiame jaunųjų dainų autorių stovyklas, taigi, iš jų atrenkame pačius talentingiausius, – sako Benas Jakštas. – Šių metų programoje iš mažo Akademijos miestelio Kėdainių rajone kilęs Valentinas Abarių su grupe pristatys autorinių dainų kompaktinę plokštelę. Savo naują projektą ir naują albumą, prie kurio   leidybos prisidėjo asociacijos LATGA ir AGATA, pristatys grupė ,,Baltos varnos“. Merginos pasirodymą surengs drauge su styginių kvartetu. Džiaugiamės ir sugrįžimais. Šiais metais keliai suvedė su atlikėja Aldona Stankute, kartu su dainininku Vytautu Babravičiumi-Simu koncertuodavusia legendinėje grupėje ,,Deficitai“. Aldona atliks savo autorines dainas, tarp kurių nuskambės ir vyresniosios kartos klausytojams puikiai žinoma daina ,,Žemuogės“. Pirmą kartą į festivalį atvyksta ir dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Likša,  Darius Mileris- Nojus su grupe ( Airija), atlikėjas iš  Klaipėdos Jonas Baltokas“.

Daugiausia žmonių festivalyje sutraukdavo baigiamasis festivalio koncertas Dainuvos slėnyje. „Tačiau šiemet bus treti metai, kuomet panašus žmonių skaičius apsilanko ir Didžiajame penktadienio koncerte, – džiaugiasi festivalio organizatorius. – Uždarų erdvių lyderis festivalyje yra ypatinga atmosfera alsuojantys Vidurnakčio poezijos skaitymai Anykščių koplyčioje. Čia telpa vos 80 žiūrovų, tačiau naktis ir betarpiška erdvė įtraukia, užburia, pripildo“.

Šiais metais Vidurnakčio skaitymų programa skiriama Vaižganto metams. Tekstų ištraukas koplyčioje skaitys aktorius Daumantas Ciunis.

„Purpurinis vakaras“ šį rugpjūtį žada ir daugiau naujienų: pirmą kartą festivalio istorijoje bus pristatyta  dainuojamosios poezijos albumų paroda Anykščių kultūros centre. Naujų dainų kviečia klausytis ne tik Valentinas Abarius ir „Baltos varnos“, bet ir naują muzikinę programą parengęs Andrius Kaniava. Domantas Razauskas ir Saulius Petreikis pristatys savo projektą kartu su styginių kvartetu.

Į susitikimą pakvies aktorė Kristina Kazlauskaitė, kurią kalbins keliautojas, žurnalistas, gero humoro nestokojantis Vytaras Radzevičius. Festivalyje bus galima paragauti jo „Pasaulio puodų“ virtuvės.

Kino gerbėjų laukia režisierės Ramunės Rakauskaitės šiemet pristatyto filmo ,,Kelionės namo“ peržiūra, o nepaprastomis fotomenininko Ramūno Danisevičiaus nuotraukomis bus galima gėrėtis parodoje ,,Muzika – mano gyvenimas: pasaulio scenos žvaigždės Lietuvoje“.

Tradicinis koncertas vaikams, susitikimas su poete Daiva Čepauskaite, įžanginis festivalio koncertas ,,Dovana miestui“, kuriame skambės Vilijos Radvilės ir smuikininkės Oksanos Sadauskienės atliekamos  dainos, anykštėnų grupės ,,Vyriškas požiūris“ pasirodymas, – sunku išvardinti visus festivalio renginius. Ir vieną paslaptį „Purpurinio vakaro“ rengėjai dar nori pasilaikyti, – baigiamajame koncerte laukia netikėtas ir įspūdingas susitikimas su bene didžiausia Lietuvos akustinės scenos žvaigžde.

„Mūsų tikslas yra išlaikyti festivalio unikalumą, kultūros renginių įvairovę jame, būti šiuolaikiškiems. Norime tokio festivalio, kuris ir toliau būtų atvira vieta bardų muzikiniams ir poetiniams dialogams, kuriame tik daugėtų norinčiųjų dalyvauti, o kuo daugiau žmonių  atrastų ne tik festivalį, bet ir Anykščius – fantastišką Lietuvos miestą”, – sako festivalio organizatorius Benas Jakštas.

 

Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras” vyks rugpjūčio 15-17dienomis Anykščiuose. Festivalio programą galite rasti www.purpurinisvakaras.ltir feisbuke – https://www.facebook.com/purpurinis/