Saulius Bareikis

Saulius Bareikis – žinomas lietuvių aktorius, daugiau kaip dvidešimt metų vaidinęs Valstybiniame jaunimo teatre. Kartu su savo kolegomis O. Ditkovskiu ir K. Smoriginu susibūrė į grupę „Aktorių trio“. Aktorius retai koncertuoja vienas.

1962-1969 m. mokėsi M.K.Čiurlionio meno m-kloje, 1969-1973 m. – Vilniaus 21-ojoje vid. m-kloje, 1973-1977 m. studijavo Lietuvos Valstybinėje Konservatorijoje. 1977-1981 m. – Šiaulių dramos teatro aktorius, nuo 1981 m. – Valstybinio jaunimo teatro aktorius.

Sukūrė daugelį įsimintinų vaidmenų teatre ir kine (spektakliai „Haroldas ir Modė“, „Čia gyvena žmonės“ ir kt.). 1978-1979 m. – sezono geriausio vyro vaidmens atlikėjas (Tarelkinas Suchovo-Kobylino pjesėje „Tarelkino mirtis“, Šiaulių dramos teatras). S. Bareikis į sceną dabar dažniau lipa dainuoti arba, kaip pats sako, vaidinti save, viešai perskaityti keletą savo muzikinio dienoraščio puslapių. S. Bareikiui kaip dainuojamosios poezijos įkvepėjas buvo V. Kernagis. Juo, žinoma, išliko ir iki šių dienų. Aktorius dainuoja tai, ką kužda širdis – atvirai, jautriai ir nuoširdžiai. Tai nėra stilistika, tai – muzikine kalba parašytas dienoraštis.

2008 m. pasirodė pirmasis Sauliaus Bareikio autorinis albumas – „Svečias“. Albume – 11 dainų, sukurtų pagal poetų A. A. Jonyno, R. Danio, V. Mačernio, R. Stankevičiaus bei paties bardo žodžius.