Vakar Anykščiuose prasidėjusio 15-ojo „Purpurinio vakaro“ akcentai: Mekas, Sutkus ir „G&G Sindikatas“

Vakar Anykščiuose, Dainuvos slėnyje, pradėjo dygti palapinių miestelis. Penkioliktą kartą gyvos muzikos ir kultūros gerbėjus, rugpjūčiui pasukus rudeniop, slėnyje, o ir visame mieste surenka festivalis „Purpurinis vakaras“. Kūrybinių susitikimų, diskusijų, parodų, kino peržiūrų ir puikios muzikos kupinos dienos bei vakarai festivalio dalyvius ir svečius apgaubia nepakartojama purpurine festivalio dvasia.

DSC_4219 DSC_4221 DSC_4227 Juozo Žitkausko nuotrauka

Rugpjūčio 18-osios vakarą pirmieji festivalio muzikiniai akordai nuaidėjo prie Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos. Koncertą Anykščiams dovanojo ANDRIJAUSKŲ TRIO, kuriame kartu su grupės „Baltos varnos“ įkūrėjomis, seserimis Milda ir Terese Andrijauskaitėmis dainuoja ir jų tėtis Gintaras – charizmatiškas kūrėjas, grupės „Sadūnai“ muzikantas, Zarasų kultūros centro kapelos vadovas.

„Purpurinis vakaras“ šiemet kviečia prisiminti Joną Meką, juk 2022-aisiais minimos poeto, rašytojo ir, kaip pats mėgo save vadinti, filmininko 100-osios gimimo metinės. Vėlų vakarą Anykščių kultūros centre vyko Vytauto V. Landsbergio dokumentinio filmo „Jono Meko antologija“ peržiūra.

„Nereikia rūpintis gyvenimu. Jis eina savaime. Nedaug reikia: obuolio, duonos, dešros ir sūrio. Po teisybei, nenusimanau nieko apie nieką. Mes per daug nusimanome, per daug dedamės, kad viską žinome. Mes nieko nežinome. Nors ne, mes viską žinome…“ – J. Meko žodžiai filme skamba itin šiuolaikiškai.

Juozo Žitkausko nuotrauka

V.V. Landsbergio dokumentiniame filme garsusis naujojo Amerikos kino pradininkas J. Mekas pasakoja savo biografiją, dėsto savo kūrybos kredo, atskleidžia požiūrį į avangardinį ir holivudinį kino meną, eseistinėse išpažintyse kino kamerai mąsto apie amžinąsias vertybes. Filme apie garsųjį lietuvį kalba jo avangardinių eksperimentų bendražygiai – Salvadoras Dali, Johnas Lenonas, Yoko Ono bei antiakademinio-antimeninio judėjimo FLUXUS pradininkas Jurgis Mačiūnas.

V.V. Landsbergio ir filmininko J. Meko bendrystė gimė 1999–2004 metais Niujorke. V. V. Landsbergis, anuomet nufilmavęs savo pokalbius su J. Meku, vėliau iš jų sukūrė dokumentinį filmą.

Sindikatas - Joana Suslavičiūtė 3

Penktadienį, rugpjūčio 19 dieną, festivalio dalyvių ir svečių laukia net keturi renginiai: Antano Sutkaus fotografijų parodos atidarymas, susitikimas su poete Erika Drungyte, Didysis grupių dienos koncertas, kurį ves aktorius Sakalas Uždavinys ir kuriame pasirodys Živilė Mackevičiūtė, Emilija Statinaitė, Gintarė Bauerytė, grupės „Baltos varnos“, „Jauti“, Domantas Razauskas su grupe „VOS VOS“, „Sisters on wire“, „G&G Sindikatas“ ir poezijos spektaklis „Nedingęs“ apie poeto Antano Kalanavičiaus gyvenimą ir kūrybą.

Kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ Anykščiuose – rugpjūčio 18–20 dienomis. Visą festivalio programą rasite www.purpurinisvakaras.lt