Vygantas Šimkus ir „OrA“

Gimiau Šiauliuose, bet jau šeštus metus savo šaknis leidžiu Vilniuje. Čia ir prasidėjo mano kaip kūrėjo kelias. Iš pradžių kurdavau nedažnai ir ta veikla man buvo ne itin svarbi. Bręstant ir suvokiant, kad gyvenimas yra daugiau nei tik daiktai ir veiksmai su jais, pradėjau į kūrybą dėti daugiau savo išgyvenimų bei minčių. Kuo toliau, tuo muzika ėmė užimti vis didesnę ir svarbesnę mano gyvenimo dalį.

Esu toks kūrėjas, kuris save daugiau ne įrašo, o įgroja, todėl mano dainų cinkelis – muzikinis spalvingumas. Vienas draugas kelias mano dainas, dėl jų nestandartinio skambesio, pavadino “psichodeline dainuojamąja poezija”. Vieni ją su didžia nuostaba priima, kiti galbūt lieka nesupratę. Vienaip ar kitaip – esu linkęs eksperimentuoti.

Nors mano koncertinė veikla nėra ilga, tačiau per ją jau pavyko sugroti keliuose didesniuose koncertuose. Pasirodžiau Venclovų namuose, 2012 m. bardų svetainės sezono atidaryme bei uždaryme, dviejuose ISM gyvos muzikos vakaruose ir kt. Ten dalyvaudamas įgavau neįkainojamos patirties.

Šių metų gegužės pabaigoje su Inga Urbonavičiūte (klavišai) ir Arūnu Kūgauda (bosinė gitara) susibūrėme į grupę, kurią pavadinome OrA. Su ja jau spėjome sugroti keliuose koncertuose, tačiau mums, kaip dar jaunai grupei, pasirodyti Purpuriniame vakare bus iki šiol didžiausias pasiekimas.