Vytautas V. Landsbergis

Vytautas V. Landsbergis gimė 1962 metais. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. 1987 m. kartu su kitais būsimais lietuvių kinematografininkais (Artūru Jevdokimovu, Algimantu Maceina, Juliumi Žižliausku ir kt.) išvyko į Tbilisį Š. Rustavelio teatro institute studijuoti kino režisūros. Vėliau stažavosi Niujorke, Jono Meko filmų antologijos archyve, jaunųjų Europos teatro režisierių kursuose Anglijoje.

V.V. Landsbergis dirba iškart keliose srityse: teatre, kine, yra garsus rašytojas, ypač gerai žinomas kaip literatūros vaikams kūrėjas, ir ,žinoma, bardas. Šiuo metu menininkas jau yra sukūręs apie dvidešimt kino filmų, septynias pjeses ir išleidęs daug pasakų knygų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Prieš gerą dešimtmetį Landsbergis jaunesnysis buvo karūnuotas kaip geriausios knygos „Rudnosiuko istorijos“ autorius, o 2004 metais „Arklio Dominyko meilė“, iliustruota Sigutės Ach, išrinkta geriausia metų knyga vaikams ir paaugliams.

V.V. Landsbergis studijuodamas Vilniaus universitete, daugiau nei 10 metų šoko ir dainavo folkloro ansamblyje „Ratilio“. Vėliau dažnai dainuodavo sau ir vaikams, pritardamas gitara. Iš tos meilės lietuvių liaudies dainoms, sutartinėms ir baladėms 2004 m. gimė dviguba kompaktinė plokštelė „Kaimiečių mantros“, 2005 m. – kompaktinė plokštelė „Žiauriai gražūs romansai“, 2006 m. – „Angelas ant stogo“, 2007 m. –„Sapnas“.

Dar vėliau kompaktinės plokštelės formatu išleistos pasakos „Arklio Dominyko meilė“, „Angelų pasakos“, „Rudnosiuko istorijos“…

Interviu, straipsniai:

Straipsnis: Nebeverkti, bet pradėti džiaugtis
Naujojoje kompaktinėje plokštelėje – dainuojamoji poezija pagal Lietuvos partizanų tematika